Register Now

Giriş

Lost Password

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Previous
Next

Alarm Sistemleri Nasıl Çalışmaktadır

Desi Alarm & Güvenlik Sistemleri nasıl çalışmaktadır.
Desi Alarm Sistemleri Modelleri ve Özellikleri

Alarm sistemleri bir mekanının korunmasında yegane unsurlardan biridir. Ev ve işyerlerinin değişik ihtiyaçlarına göre hırsız alarm sistemleri ve güvenlik sistemleri uygulanmaktadır. Bu sistemler donanım ve sensör çeşitliğine bağlı alarm setleri olarak paket halinde sunulur ve geliştirilebilir aynı zamanda ihtiyaca yönelik dedektör çözümleri ile ev veya işyerinizin güvenlik ihtiyaçları karşılanmış olur  

Örneğin yüksek katlarda olan standart bir daire için uygun fiyatlı yarı profesyonel bir sistem düşünebilir uygun fiyatın yanı sıra bu alarmlar sınırlandırılmış modellerdir, Ancak birden fazla yerden giriş ihtimali olan ve dedektör sayısı artması, telefon arama özelliği istenmesi durumunda profesyonel ürünlerin tercih edilmesi gerekmektedir.

Yarı Profesyonel Alarm Sistemi

Bu alarm seti paketlerinde dışarıda merdiven sahasında çelik kapı üzerinde Harici siren, Kapınızın açılmasını algılayan manyetik kapı kontağı, elektrik kesintilerine karşı akü sistemi ve uzaktan kumandalardan oluşan en ekonomik çözümler arasında olan; Desi Midline ürün modeli ev ihtiyaçlarına karşı en uygun fiyatlı alarm modeli olarak gösterilebilir. Bu sistemler genel olarak yarı profesyonel sistemler arasında yer alır, Sisteme sınırlı sayıda RF kablosuz dedektör ilave edilebilmektedir, maliyet yönünden oldukça uygun fiyatlı alarm sistemleridir. Bu Alarm Sisteminde Telefon Arama, Şifre Paneli, Harici ikinci bir siren bulunmamaktadır. Desi Midline Alarm Sistemini

Profesyonel Alarm sistemleri

Profesyonel bir sistem arayışı içinde iseniz üst segment ürünlere geçiş yapmanız gerekir, Bu alarm modellerimiz adında anlaşılacağı gibi oldukça güvenliği yüksek standartlarda olan ürün gruplarımızdandır. Her iki model ile aralarındaki farklar ise dahili ve harici sireni, Telefon arama özelliği, Uzaktan alarm kontrolü, dahili şifre paneli yani keypat ve uzaktan kumandalar vasıtası ile kolay kullanımı olması yanı sıra programlanabilir ve ayarlanabilir bir ana beyin ile çalışmasıdır. İhtiyaçlar doğrultusunda kablolu ve kablosuz dedektörleri tamamen destekler ayrıca bu alarm sistemleri AHM yani haber alma merkezi ile uyumlu çalışabilmektedirler. Profesyonel Alarm Sistemleri

En uygun maliyet yanı sıra güvenliğinizden kesinlikle taviz vermeden, her ev ve işyeri için hırsız alarm sistemi yanı sıra sistemimize entegre edilebilen kablolu veya kablosuz bir çok dedektör, sensör çeşitliliğine ortamların durumuna göre sunulmaktadır.

Akıllı Alarm Sistemi

Teknolojinin en üst noktasının kullanılıdığı akıllı güvenlik alarm setlerinde %100 yerli üretim olan Akıllı ev ve işyeri alarm grubunda bulunan Desi Smartline İOT güvenlik paketi seti ile standart ev, işyeri ihtiyaçları için geliştirilen WİFİ, GSM, GPRS ve Bluetooth dahili modülleri ile mobil telefon veya tabletlerden alarm sisteminizi uzak mesafeden kontrol etmenizi sağlar. Akıllı Alarm Sistemi modelimizde kablolu veya kdesi uyumlu kablolu dedektörler tercih edilebilmekte olup; SSL sertifikalı uzak bağlantısını yüksek standartlarda koruma alt yapısına sahip olmaktadır.

Keypad (Şifre Paneli)

Desi Keypad Şifre Paneli
Desi Keypad

Bir çok alarm panelinde alarm panelinde harici kullanılan alarm kurulum ve iptal işlemlerini yapabileceğiniz tuş takımıdır. Desi metaline ve Proline modellerinde alarm paneli üzerinde dahili bulunmaktadır, alarm paneli üzerindeki dahili keypadli ürünler maliyet olarak daha uygun fiyatlı ürünlerdir. Profesyonel alarm sistemlerinin hepsine harici dekoratif görünümlü keypad yani şifre paneli ilave edilebilmektedir. Devamı..

Uzaktan Kumandalar

Desi Uzaktan Kumanda
Alarm Uzaktan Kumandası

Alarm sisteminde genelde DESİ ye özgün ve yayığın olarak kullanılan alarm kurma ve iptal işlemlerini şifresiz bir şekilde tek tuşla alarm sistemi yakın mesafede kontrol altına almazı sağlar. Yeni tasarımı ile Desi uzaktan kumadalar üzerinde dört adet tuş mevcuttur. Bu tuşlar ile alarm sistemini üç farklı kurulum modu ile türlü senaryolarla aktif edilebilir, istenildiğinde panik anında alarm sistemi hemen sesli bir şekilde çalması sağlanabilmektedir. Devamı..

PIR Dedektör

PIR Hareket Dedektörü Sensörü
Pır Hareket Dedektörü

Mekan içindeki hareketi infrared ve ultrasonic dalgalarla tarama yapar oluşan ve hareket eden ısı enerjisini algılayan alarm dedektörlerine PIR Hareket Sensörü Dedektörü denir. Bu dedektörlerin Kablolu ve Kablosuz iç ortam, dış ortam, belirli kilograma kadar evcil hayvan algılamayan gibi birçok çeşitliliğe sahip modeller korunacak olan mekanın güvenlik sistemi gereksimine göre seçilebilmektedirler. Devamı..

Manyetik kontak

Desi Manyetik Kontak
Desi Manyetik kontak dedektörü

Alarm sisteminin genelde ilk tetik elemanıdır ve alarm sistemlerinde tercih edilen en güvenilir dedektör çeşitleri arasında yer alır. Kablolu ve kablosuz seçenekleri ile mekandaki kapı, pencere gibi tehlike arz eden yerlerin açılmasını algılar. Kablolu Manyetik Kontaklar alarm panelinden tetik ucu verilmesi yeterlidir, herhangi bir enerji ihtiyacı yoktur. Kablosuz manyetik kontaklar lityum pil ile enerji ihtiyacını karşılamaktadırlar, Minimum 1-2 sene gibi uzun pil ömrüne sahiptirler. Alarm paneli ile haberleşmesini RF radyo frekansı ile haberleşme sağlar. Devamı..

Darbe Sensörü

Darbe Şok Sensörü
Darbe Dedektörü

Adından da anlaşılacağı gibi uygulandığı alandaki darbeleri ve titreşimleri algılayan şok sensörüne darbe sensörü denir. Alarm sistemlerininde yüksek güvenlik gerektiren kuyumcu, pırlantacı gibi kıymet ve değer oranı çok yüksek olan mekanlarda kullanılmaktadır. Darebe sensörleri manyetik kontak gibi kablolu, kablosuz seçeneğe sahiptirler, kablosuz olan modelleri lityum pil ile çalışmakta olup; alarm paneli ile haberleşmesini RF radyo frekansı ile oluşan darbeyi alarm paneline iletirler. Devamı..

Duman ve Gaz Dedektörleri

Duman Dedektörü
Duman ve Gaz Dedektörü

Duman & gaz sensör dedektörleri yangın, gaz kaçağı gibi tehlike arz eden bölgelerde 24 saat aktif çalışması gerektiği için genelde kablolu tercih edilen sistemler arasındadır. Yangın, duman ve gazlardan kaynaklı zehirlenme ile ağır hasar açabilecek maddi zararların daha oluşmadan ortanda kaldıran bu dedektörler alarm sistemine kolaylıkla eklenebilmektedir.

Alarm Sistemleri Nasıl Çalışmaktadır

Alarm sisteminin çalışma mantığı kablolu veya kablosuz ilgili dedektörlerden gelen sinyalleri alarm sisteminin daha önceden programlanmış konumuna göre alarm beyini, yani alarm paneli merkezi alarmın kurulu olduğunda programlanmış kodlara göre harici ve dahili sirenleri tetikler sistemde telefon arama özelliği varsa çok kısa bir sürede alarm paneline kodlanan telefon numaralarını veya AHM yani haber alama merkezini oluşan durumdan haberdar eder. Not: Yarı profesyonel alarm modelleri ve kapı alarmlarında programlama özelliği yoktur. Hazır fabrikasyon olan program kullanılmaktadır.

Ev ve İşyeri Alarm Güvenlik Sistemleri
Desi Alarm & Güvenlik Sistemleri

Örnek vermek gerekirse; Giriş kapısında Manyetik kontak ve bu bölgeye yakın yerde hareket PIR dedektörü ile alarm paneli evin uygun yerine konumlandırılıp, telefon hattına bağlantısı yapılır ve Harici sirende tehlike arz eden genellikle giriş kapısına yakın dışarıdan rahatlıkla görülebilen bir yere montajı yapılır.

Alarm sistemini aktif hale getirip mekanı terk ettiğinizde alarm koruma alanı devreye girer (kapı ve PIR dedekör) kapının açılması veya hareket sensörünün hareket algılaması sonucu alarm paneli tetik alır ve programlamasına bağlı olarak içeri giriş süresini saymaya başlar genelde bu 10-15 saniye arasıdır, bu süre zaman zarfı içerisinde keypad şifre paneli ile dört haneli kullanıcı şifresi tuşlanmalıdır. Eğer alarm paneline uzaktan kumanda tanımlı ise şifre girmeden uzaktan kumada ile alarm sistemi devre dışı bırakılabilir. Bazı durumlarda kullanıcılar alarm tetik alır almaz alarmın çalmasını isteyebilir bu durumda uzaktan kumandalar ile mekana giriş yapılmadan önce uzaktan kumanda ile alarm devre dışı bırakılır ve mekana giriş yapılabilir. İzinsiz girişlerde alarm sistemin devreye girmesi sonucu telefon ihbarlı bir alarm paneli ise alarm çalmaya başladıktan hemen sonra programlanan telefon numaralı veya haber alma merkezi hemen aranır, arama işlemi 10-20 saniye içerisinde gerçekleştirilir.

Alarm ve Kamera Sistemleri Fiyatları

Ev ve İş Yerleri İçin Geliştirilen Güvenlik Çözümleri

Hakkında admin

Alarm ve kamera sistemleri alanında halkımız tarafından en bilindik firma olmaktan gurur duymaktayız. Ev, işyeri güvenlik sistemlerinde Desi alarm markası müşterilerine en iyi fiyata, en iyi hizmet ve uygun fiyat garantisi ile hizmet sunan yetki belgeli ve son 5 yılın en çok satış yapan bayisi servisi

Bir cevap yaz