Register Now

Giriş

Lost Password

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Previous
Next

Ev Alarmı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Hangi ev alarmını tercih etmeliyim
Ev Alarm sistemi Tercihleri

Evimizin güvenliğini almak ve evimizi koruma altına almamız artık günümüz şartlarında önemli bir konu haline gelmiştir. Birçok alarm & güvenlik firmaları ve alarm sistemleri model ve marka seçeneği bulunması sebebi ile kullanıcıların kafasında hangi alarm tipi alması gerektiği ile alakalı bir çok soru oluşmaktadır. Her alarm sisteminin kedisine has özelliklerde kablolu & kablosuz ev alarm paneli ve ekipmanları (dedektör, Sensör) bulunmaktadır. Ev için tasarlanan modeller uygun fiyatlı kablosuz kapı alarmlarından başlayan ve istenilen teknik özelliklere göre koruma yapısı güçlendiren profesyonel alarm sistemlerine kadar gider. Bu yazımızda ev için hangi alarm sistemi tercih etmeniz konusunda size yardımcı olmaya çalışacağız.

Korunacak Evin Konumu

Binalarda Apartman dairesi ile müstakil ev, villa ve benzeri gibi yerler de güvenlik sistemleri ihtiyaçları farklılık gösterdiği için alarm tipi ve modeli, teknik özellikleri ve ev alarm sistemi için ayrılan bütçe yani ekonomik durum ev alarm sisteminde belirleyici unsurlardır.

Örnek: Standart bir apartman dairesinde 3 veya daha yüksek katta oturan biri evine alarm sistemi almak istediğinde evin giriş kapısından başka tehlike arz eden bölge veya alan olmadığı için ayıracağı bütçe ile isteği teknik özellikler dahilinde ekonomik bir ev kapısı alarmı ile güvenlik sistemi ihtiyacını karşılayabilmektedir.

Müstakil villa, ev veya apartman dairesinde zemin kat, giriş katı, birinci kat ve en üst katta oturan kısacası tehlike arz eden bölgelerin ve giriş yapılacak yerlerin fazla olma sebebi ile tehlikeli olan bölgelere ve alanlara ilave kablosuz dedektörler sisteme entegre edileceği için bu tür yerlerde ekonomik çözümler yerine profesyonel veya yarı profesyonel alarm sistemlerimizi tavsiye edilmektedir. Profesyonel ev alarm sistemleri ile alakalı detayları aşağıda yazılıdır.

İstenen Ev Alarmı Özellikleri

Evin konumunun alarm tipi seçiminde önemli rol oynadığını söylemiştik. Diğer bir etkende istenen teknik özellikler olmaktadır. Bu özellikler telefon arama özelliği ve uzaktan kontrol gibi bir çok ek özellik sistem tercihlerini etkilemektedir. Telefon arama işlemi alarm anında sizin belirlediğiniz telefon numaralarını arama olayıdır. Bu işlem sabit telefon hattı veya GSM sim kart üzerinden gerçekleştirilir. Uzaktan mobil telefonlardan kontrol özelliği ile GPRS ve WİFİ üzerinden android veya ios akıllı telefonlardan yapılmasına olanak sağlar. Uzaktan kontrollü veya telefon aramalı sistemler sadece profesyonel alarm sistemlerinde yer alan teknik özelliklerdir.

Hangi Ev Alarmını Almalıyım.

Evimizin konumu, mevki, evin giriş noktaları, alarm Sistemin teknik özellikleri, alarm sistemi için ayrılan bütçe gibi birçok konu alarm sistemleri arasında seçim yapmanızı ve ihtiyaçlarınıza göre bir sistem tasarlamanızın en önemli faktörlerindendir. Her ihtiyaca göre Desi Alarm sistemleri inanılmaz ürün yelpazesine sahip olmakta, Ekonomik kapı alarm sistemlerinden başlayan, Yarı profesyonel ve tam profesyonel alarm çözümlerini sizlere sunmaktadır.

En uygun Fiyatlı Kablosuz Kapı Alarm Sistemi
Desi Ecoline WS Kablosuz ve Tak Çalıştır Alarm Sistemi

Ekonomik kapı alarmları tak çalıştır kablosuz özelliği ile son kullanıcıların kapılarına uygulayabileceği, kurulum ve montaj bedeli olmadan sahip olacağı alarm sistemi modeline Desi ECOLİNE Alarm modeli adı verilmektedir.

Yarı Profesyonel Alarm Modelleri dışarıdan bakıldığından profesyonel alarm sistemleri ile bire bir aynı görüntü ve ebatlara olmakta, yalnız teknik özellikleri ve donanımları kısıtlanmış, kalite ve uygun fiyatı yanı sıra caydırıcılık unsurunu %99 kullanabilen alarmlardır. Desi Midline alarm adlandırdığımız alarm sistemlerine yarı profesyonel alarm sistemi olarak adlandırmaktayız. Dahili tek siren ve tek aküsü bulunan ve telefon arama özelliği olmayan ev alarmları kategorisinde 3 ayrı standart paket içeriği sunulmakta olup; Desi Midline WS, Midline Plus, Midline WK gibi paketler kullanıcının tercihine göre sıralanmakta olup; ama temelde aynı alarm sisteminin bir bütünü olmaktadır.

Desi Alarm Sistemi Modelleri
Ahngi Alarm Sistemini Almalıyım

Tam profesyonel alarm modelleri adında anlaşılacağı gibi her evin asıl sahip olması gereken, tam koruma sağlayan ve teknik donanım olarak hiçbir kısıtlaması olmayan ve geliştirmeye açık alarm modelleri olmaktadır. Aynı zamanda ev için profesyonel çözümlerimiz iş Yerleri içinde kullanılan alarm sistemleri ile aynı özelliklerde, yüksek korumalı kablolu veya kablosuz tasarlana bilen, GSM ile Sabit hat üzerinden telefon aramalı veya aramasız ya da GPRS, Wifi internet, Bluetooth ile akıllı telefonlar üzerinden kontrol edilebilen alarm çözümleridir. Bu alarm sistemleri %99 caydırıcılık yanı sıra ister apartman dairesi, ister müstakil yaşam alanları olsun kendisini güvende hissetmek ve sistemin güvenirliliğini sorgulamadan sahip olabileceğiniz alarm tip ve modelleridir. Ev alarm sisteminde Profesyonel çözüm arayanların isteklerine göre Desi iki ürün grubunda üç farklı modelde ürün geliştirmekte ve üretmekte olup; HS102 serisinde Desi Proline ve Metaline alarm sistemleri, Akıllı ev alarmlarının son noktası sayılabilecek Smartline iot alarm sistemini son kullanıcılarının istek ve taleplerine göre sunmaktadır.

Desi Metaline & Proline Alarmları

Desi metaline vs proline alarm sistemi
Desi Proline vs Metaline Alarm Sistemi

Desi Profesyonel HS102 Serisi Metaline ve Proline Alarm tipleri teknik donanım ve paket içerikleri olarak aynı sayılmakta olup;  Kendi kasa tiplerine göre sınıflanrılan alarm modelleridir. Desi metaline, metal ana gövdeli ve kapasitif dahili şifre paneli sunulmakta, Desi Proline ise ABS plastik gövdesi dahili dokunmatik şifre paneli ile üretilmektedir. Dediğimiz gibi Metaline, ile Proline ürünlerinin kasa tipinden faklı herhangi bir ayrı teknik özelliği ve donanım ayrımı olmamaktadır. Her iki alarm modelinin de ihtiyaçlar doğrultusunda farklı paket içeriklerine göre ürün sınıflandırması yapılmıştır.

Desi Profesyonel Hırsız Alarm Sistemleri
Desi Profesyonel Ev İşyeri Alarmları

Desi Proline ve Metaline Alarm Modellerinin Sınıflandırılması

  • WKS (Telefon Aramasız, Kablolu Dedektörlü)
  • WTKS (Sadece Sabit Hattan Telefon Aramalı, Kablolu Dedektörlü)
  • WTKS Plus (Sabit Hattan Telefon Aramalı Kablosuz Dedektörlü)
  • WTGKS (Hem Sabit Hattan, Hem de GSM Sim Karttan Telefon Aramalı, Kablolu Dedektörlü)

Akıllı Alarm Sistemleri

Akıllı ev alarm sistemi desi smartline iot
Akıllı Ev Alarm Sistemi

Desi Smartline iot alarm sistemi akıllı telefon veya tabletler üzerinden android veya IOS işletim sistemine sahip bütün cihazlardan evinizin alarm sistemini tamamen kontrol edebileceğiniz akıllı alarm sistemi olmaktadır. Kablolu ve kablosuz donanımları destekleyen yapası ile GSM sim kart ve GPRS, Wifi internet, Bluetooth bağlantı seçenekleri ile evinizi akıllandıran güvenlik alarm modelidir.

Desi ev, iş yeri güvenlik alarm sistemleri ile alakalı sayfa ve yazılarımız.

Hırsızlara karşı alabileceğiniz güvenlik alarm ve kamera sistemleri hakkında size yardımcı olabilecek ilgili linklerHakkında admin

Alarm ve kamera sistemleri alanında halkımız tarafından en bilindik firma olmaktan gurur duymaktayız. Ev, işyeri güvenlik sistemlerinde Desi alarm markası müşterilerine en iyi fiyata, en iyi hizmet ve uygun fiyat garantisi ile hizmet sunan yetki belgeli ve son 5 yılın en çok satış yapan bayisi servisi

Bir cevap yaz