Register Now

Giriş

Lost Password

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

  • Desi Alarm
  • Kamera Sistemleri Fiyatları
  • Desi Smartline iot Alarm Sistemi
  • Desi Midline WS Alarm Sistemi
  • Desi Smartline iot Alarm Sistemi
  • Kamera Sistemleri Fiyatları
  • Desi Midline Ev Alarm Sistemi
  • Desi Alarm Uzmanana Sor

Kamera Sistemleri

Güvenlik kamera sistemleri birçok alanda ev veya işletmelerde hırsızlık olayları başta olmak üzere kullanım alanlarına sahip; model ve tipte çeşitliliğe sahip, kamera sistemlerinden oluşmaktadır. Kamera sistemleri kullanılacak mekanın tipine (ev veya işyeri), kamera & kayıt cihazının özelliklerine değişkenlik göstermektedir.

KAMERA SİSTEMLERİ MODELLERİ

Kameraların birçok modelinin olduğunu söylemiştik, bu modeller genelde kullanılan üç kategoriden oluşmaktadır. Analok, AHD, İP sistemeler en çok tercih edilen modellerdendir bunların içinde en yağın olanı AHD olan kamera ve kayıt cihazlarıdır. Bunun sebebi daha önceden mekanda kullanılan eski kameraların hatlarının AHD sistemine çevrilmesinin alt yapıda değişiklik gerektirmemesidir. Aynı zamanda gelişen teknoloji ve piyasada oluşan rekabet şartlarından dolayı fiyatların çok makul seviyeye inmesi AHD sistemlerinin tercihinde olumlu rol almasını sağlamaktadır. Her ihtiyaca göre bir çok kamera modeli ve cinsi bulunmaktadır. Kısaca özetlemek gerekirse, önem ve kullanılacak mekan, kullanım amacına yönelik uygun fiyatlı veya profesyonel çözümler sunulabilir.

AHD KAMERA SİSTEMLERİ

AHD Yani Analok HD sistemlerinin kısaltılmasıdır. AHD teknolojili kayıt cihazı ve kameralar 720P den 1080P ye kadar çözünürlüğü desteklemek te olup; eski kamera sisteminin kablolarını kullanarak sadece kamera ve kayıt cihazını değiştirmeniz alinde en Analok sistemlere göre 4 katı görüntü netliğine sahip olabilmektesiniz. AHD Kamera sistemleri kampanyalı fiyatları için; /kamera-sistemleri-fiyatlari/ sayfamızı ziyaret edebilirsiz.

İP KAMERA SİSTEMLERİ

İp kameralar adından da adında anlaşılacağı gibi internet yerel ağ network ile görüntü ve ses verisini kullan sistemler arasındadır. Uzun mesafelerde görüntü kalitesinde kayıp olmadan, 1080P ve 4K ya kadar görüntü kalitesi sağlayan, CAT5-CAT6 kablolu olarak veya kablosuz WİFİ üzerinden kullanılan kamera sistemi modelidir. Genelde kullanım alanları görüntü kalitesinin yüksek çözünürlük istenen mekanlarda, yüksek adetli kamera kullanım gerektiren fabrika, alış veriş merkezleri (AVM),Oto parklarda, pırlanta ve kuyumculuk sektörlerinde tercih edilen sistemlerdir. İP Kamera sistemleri ayrıca EDS plaka okuma kamerası, şehirlerde mobessa kamera ve daha birçok alanda kullanılan bir sistemdir. Maliyet yönünden diğer bütün kamera modellerinden daha fazla maliyeti olduğunu da hatırlatmak isteriz.

ANALOK KAMERA SİSTEMLERİ

Analok kamera sistemler artık günümüzde üretimi durdurulan ilk piyasaya süren CCTV kamera sistemleridir görüntü çözünürlükleri TVL cinsinden olup; Mega piksel cinsinden değildir. Eski versiyon kamera sistemi diyebiliriz, Analok sistemlerin yüksek çözünürlüklü AHD kamera sistemi geçişi oldukça kolay sağlanmaktadır, Mevcut kablolarınız ve kamera adaptörünü HDD diskinizi kullanılıp daha sadece kamera ve kayıt cihazınızı değiştirmeniz dahilinde daha HD kalitesine entegrasyonunu sağlayabilmektesiniz.

KAMERA SİSTEMLERİ KAYIT SÜRESİ

Kamera sistemi ne kadar kayıt yapar sorusuna cevap verebilmemiz için ilk önce sistemin genel çalışma prensibini öğrenmekte fayda olmaktadır. Kamera sistemleri kayıt yapabilmesi için HDD disk’ e ihtiyaç duymaktadır bu HDD diskler normal bilgisayarlarda kullanılan modeller değildir. Server veya CCTV kayıt cihazları için üretilen 7/24 çalışa özelliği olan cihazlardır. Kamera sistemi kayıt süresini kullanılan sisteme ve sıkıştırma formatına, Çözünürlük kalitesi göre değişkenlik gösterilmektedir, Genelde H264-H265 sıkıştırma formatı kullanılmaktadır. Ayrıca kullanılan kayıt cihazlarında kayıt modu değişiklinde kayıt süresinde önemli faktörler arasındadır. Bunlar biri sürekli kayıt, yani 7/24 kayıt modu en faz yer kaplayan kayıt türüdür, dolayısı ile kayıt süreniz oldukça kısaltır. Diğeri hareketli kayıt gelede en çok tercih edilen kayıt türüdür, kameranın görüntü kapsadığı alanda hareket oluşmasından sonra kayıt cihazındaki akıllı yazılım harekete geçer ve kayda başlar bu işlem saniyeler içerisinde gerçekleşir, Hareket kesildiğinde kayıt durdurulur ve HDD diskte veri tasarrufu sağlanır, doğal olarak kayıt süresi uzamış olur.

Kayıt süresi dolmuş olan HDD disk otomatik olarak ilk önce hafızasına kaydettiği veriyi siler ve üzerine yeni veriyi yani göründü dosyasını yazar, siz ne zaman geçmiş görüntüyü ve süresini görmek istediğinizde, yukarıda belirttiğimiz şartlar doğrultusunda o kadar kayıt süresini her an   

Ortala bir tahmin ile yola çıkarsak 4 kameralı 1080N çözünürlüğünde AHD bir sistem 1 terabaytlık HDD disk le hareketli kayıt modunda 12-15 gün arasında kayıt yapabilmektedir. Aynı sistem İP kamera sisteminde standart ayarlara dokunulmadan 1080P çözünürlüğünde 7-10 gün arası kayıt olanağına sahiptir.

KAMERA SİSTEMİNİ UZAKTAN NASIL İZLERİM

Kamera Sistemleri Uzaktan izleme
Kamera sistemini uzaktan izleme

Kamera sistemini uzak bir yerden izleme imkanı standart bir özelliktir. Uzaktan izleme imkanına sahip olmanız için en önemli ihtiyacınız kamera sisteminin bulunduğu mekanda sabit internet olmasıdır. İnternet hattınızı CCTV kayıt cihazınıza bağlanır, gerekli ağ ayarlı yapıldıktan sonra artık kamera sisteminiz dış dünyaya haberleşmeye ve veri aktarmaya hazır duruma gelir. Cep telefonunuza ilgili uygulama yüklenir ve yeni nesil her kayıt cihazında bulunan QR Kod kamera sisteminin bilgilerinin bulunduğu şifreli bir kod bölümü ile QR kod ilgili cep telefonuna okutulur ve eşleşme sağlanmış olur. Kayıt cihazınız ve akıllı cep telefonunuzla entegrasyonu sağlanmış olur ve size verilen kullanıcı ad ve parolanızı girdiğiniz anda artık nerede olursanız olun, dileğiniz yerden IOS ve Android bütün cep telefonu ve tabletler üzerinden kamera sistemini izleyebilirsiniz.

KAMERA SİSTEMİNİ BAŞKALARI İZLEYEBİLİRMİ

Kamera sisteminde güvenilir markaların tercih edilmesi bu konuda çok önem arz etmektedir. Çünkü güvenliğiniz almak amacı ile kamera sisteminde en uygun ve ucuz fiyatlı ürünü katagorilerin de araştırmasında yol alıyorsanız, bu tip durumlarla karşılaşmanız mümkün olabileceğini unutmamalısınız. Kamera sistemlerinde güven çok önem arz etmektedir. Özel hayatın gizliliği ve mahremiyet söz konusu olduğunda kaliteden taviz vermemelisiniz. Biz bu konuda kamera ve güvenlik sektöründe en güvenilir markalar olan Dahua,  Neutron, Cenova, Nitrocam başta olmak üzeri dünya sıralamasında yer alan markalar ile çalışmaktayız, bu tür firmaların güvenlik açıkları ile siber güvenlik saldırılarına karşı sürekli kendi sistemlerini güncellemekte ve sizin ve sizin belirlediğiniz kişilerden başka kimsenin hiçbir şekilde bağlantısına imkan sunmamaktadırlar. Tabi ki güvenliğinizin kedi ellerinde olduğunu da kesinlikle unutmamanız gerekmektedir, kurulum esnasında size verilen kullanıcı adını ve şifrenizi kesinlikle kimse ile paylaşmamanız ve belirli peri diyotta şifrenizi değiştirmeniz önem arz etmektedir.

KAMERA GECE GÖRÜŞÜ

Artık kameralarda gece görüşü özelliği standart bir hale gelmiştir. Bir kameranın gece görüşlü olması veya olmaması maliyet yönünden çok farklı değildir. Nerdeyse bütün kamera modellerinde gece görüşü bulunmaktadır. Sıfır ışıkta bile kameraların üzerinde bulunan IR LED ler ile gece görüşü sağlanmaktadır gündüz normal bir ışık ortamında birçok yeni nesil kamera modeli gerçeğine yakın renkte yüksek çözünürlükte görüntü verir, gece görüşünde ise aldığınız görüntü renksiz yani siyah beyaz bir görünüme sahip olmaktadır.

KAMERALARA MİKROFON İLAVE EDİLİR Mİ?

AHD Kamera Sistemleri
İP AHD Kamera Sistemleri

Kamera sistemlerine kayıt cihazınızın modeline ve desteklediği kadarı ile mikrofon yani ses alıcısı ilave edilebilir, bu ses verisi istenirse kayıt cihazınızda belirlen kamera görüntüsü üzerine yazdırabiliriz ve cep telefonu veya tablet üzerinden hem anılık camlı görüntü, hem de uzaktan ortamdaki sesi alabilirsiniz. Unutulmadan söylemekte fayda olan bir konu sesli kayıt ve uzaktan dinleme işlemleri yasalar doğrultusunda kişi ve kişileri özel hayatın gizliliğinin dinlemesinin tüm sorumluluğu size ait olduğunu unutmayınız.

Ev ve işyeri Kamera Güvenlik Sistemleri

Kamera sistemleri ürünleri ve fiyatları ile alakalı diğer sayfalarımız