Alarm sistemi için sim kart gerekli midir

Soru

Esenyurt bölgesinde iş yerime alarm sistemi kurdurmak için araştırma yapıyorum. bir çok firma ile görüştüm ve alarm sisteminin GSM hattının olmasını gerektirdiğini söylediler.

aradığım firmalar kimi aylık ücretli, kontratlı haber alma merkezli ama ben bana ait bir sistem arayışı içindeyim, bu sebepten alarm sistemini satın alacağım bir çok yerle de görüştüm bana sim kartlı olacağı söylendi.

Size sorum: Alarm sistemi için yeni bir GSM sim kart alma zorunluluğu mu var.

Sim kartı kontürlü alırsam sürekli kontür yüklemem gerekecek, faturalı alırsam da her ay en az 35-60 TL arasında ücret ödeyeceğim. Kendimin kullandığım hat yani sim kart var neden bu sim kartla olmuyor, neden yeni bir sim kart almam gerekir.

Not: işyerinde sabit telefon hattımız yok ve alarm çaldığında haberim olmasını istiyorum.

Bu konuda cevabınız bekliyorum.

iyi çalışmalar
İbrahim HIZARCI

Çözüldü 0
Gizli Kullanıcı 1 sene 3 Cevaplar 630 görüntülenme 2

Cevaplar ( 3 )

 1. Merhaba:

  Genelde alarm sistemini sizi arama yapabilmesi için bir hatta ihtiyacı vardır. İş yerinizde sabit telefon hattı varsa alarm paneline bağlanır ve dilediğiniz telefon numaralarına alarm anında sizin belirlediğiniz telefon numaralarına arama yapar ve 10 saniyelik sesli mesajla alarmın çalmakta olduğunu belirtir.

  Sabit telefon hattınız yok ise alarm panelini sim kartlı modelini tercih etmelisiniz, Sizin tarafınızca alınan herhangi bir operatörden kontürlü veya faturalı bir hat almalısınız. Aldığınız sim kart alarm paneline takılır ve arama işlemleri bu hat üzerinden gerçekleştirilebilir.

  İş yerleri için tavsiye ettiğimiz modeller Desi Metaline, Proline ve Smartline Alarm sistemleridir. Bu modellerde sabit telefon hattı üzerinden veya GSM Sim kart üzerinden arama işlemi yapılabilmektedir.

  Sorunuzu detaylarına iner ve sorunuzu bu şekilde yenilersek: Sabit telefon hattı veya GSM Sim kart olmadan alarm sistemi bana alarm durumu ile ilgili haber verebilir mi? Derseniz sorunuzun cevabı: EVET olur 🙂

  Peki, Bu nasıl olacak: Hem sabit telefon hattım yok, Hem de Sim Kart Almak İstemiyorum.

  İşyerinizde internet olduğunu farz ederek 2019 yılında seri üretime başlayan akıllı ev & işyeri alarm güvenlik sistemi DESİ SMARTLİNE IOT ile bu mümkün. Artık birçok ev veya işyerinde sabit telefon hattı kullanılmaması sonucu alarm sistemi kullanıcıların sim kart zorunluluğu sebebi ile birçok zorlukla karşılaşmaktalardı. DESİ SMARTLİNE IOT araştırmaları ve geliştirme süreci bu sebepten dolayı oluşmuştur. İşyerinizin kablosuz wifi ağına bağlanan alarm panelini cep telefonunuzdan tamamen kontrol imkanını size sunmakta ve alarm kurulum, alarm iptali, alarm çalmakta gibi bir çok bilgileri size internet üzerinden akıllı cep telefonunuza bildirim sağlamaktadır. Ayrıca yakın mesafeden Bluetooth ile kontrol imkanı ve alarm paneli içinde isteğe bağlı olarak sim kart yuvasıda standart paket içeriğinde vardır.

  Kısaca işyerinizde internet hattı varsa sabit hat veya sim kart alma gibi bir gereksinim olmadan, 10 kişiye kadar İOS veya Android telefonlardan alarm sistemi ile dünyanın her yerinden işlem yapmanız ve alarm durumundan bilgi almanız mümkün olmaktadır.

  Ayrıca Esenyurt Dahil İstanbul’un bütün ilçelerine kurulum ve servis hizmeti sunmaktayız. Ayrıtılar için bizi 0212 611 35 35 – 0216 575 12 12 nolu telefondan arayabilirsiniz.

  DESİ SMARTLİNE IOT ALARM SİSTEMİNİ İNCELE

 2. Merhaba

  Alarm sistemleri araştırması yaparken sitenize rastladım, alarm sistemlerinin arama şekli İle ilgili Yazınızı okudum gayet açıklayıcı olmuş, bizde sim kartla almadan bir alarm sistemi düşünmekteyiz. sabit hattımız var.

  Benim bu konu ile ilgili başka bir sorum olacak.

  Ürünlerinize baktım, sabit telefon hattı üzerinden arama yapan alarm setleriniz mevcut ama biz cep telefonundan kontrol edebileceğimiz akıllı bir sistem aramaktayız, Smartline IOT alarm sistemi beğendim, Bu ürünü kurulumunu yaptırmak istiyoruz ama şöyle bir problem var. işyerimizde alarm çalması durumunda bana ve çalışma arkadaşlarıma arama gelmesini istiyorum. yalnız bunu sim kart üzerinden değil, iş yerimizde ki sabit telefon hattını kullanmasını istiyoruz. Anladığım kadarı ile cihazın üzerinde arama yapabilmesi içi GSM Modülü var.

  DESİ Smartline alarm paneline sabit telefon hattı üzerinden alarm çaldığında arama yaptırılabilir mi?

  Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

  En iyi cevap
  • Merhabalar:

   Desi Smartline IOT Alarm Sisteminde dediğiniz gibi dahili GSM modülü bulunmaktadır. Sabit telefon hattı üzerinden alarm dahili olarak arama yapamamaktadır.

   Ancak; Smartline alarm paneline harici olarak sabit telefon arama kartı sisteme entegre edilebilmektedir.

   Sisteme ilave edilen sabit hat arama modülü sizin belirlediğiniz 6 kişiyi arayabilir, Sisteme kayıtlı 10 saniyelik sesli mesaj ile alarmın çalmakta olduğunu belirtir. Sabit telefon hattı üzerinden dilerseniz alarm paneliniz kurabilir, devrede dışı bırakabilir veya uzaktan alarmınız çalmakta iken susturabilirsiniz.

   Bu sistem ek ücrete tabidir, Dahili bir sistem değildir. Sisteme istenildiği zaman harici olarak eklenebilir. ücretlendirme veya daha fazla bilgi için bizi iletişim sayfamızdaki numaralardan yada iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

   iyi günlerde. Hoşça kalın..

Bir Cevap Yaz

Gözat
Gözat