Alarm sistemleriniz polisi arıyormu

Soru

Evime alarm sistemi taktırmak istiyorum ama fazla bilgim yok, bir çok faydalı yazılarınız var ama biraz kafam karıştı, diğer markalar ile aranızdaki en büyük fark polis araması, sizin alarmlarınız polisi de istesek arayabilir mi.

Çözüldü 0
Gizli Kullanıcı 12 ay 1 Cevap 193 görüntülenme 1

Cevap ( 1 )

 1. Merhabalar: öncelikle sitemizi ziyaret ettiğiniz ve ilgi gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

  İsterseniz DESİ markasına ait biraz bilgi verelim, DESİ 1991 yılında kurululan tamamen yerli üretim ve %100 yerli bir firmadır. Kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Sayın Erhan YANAR ‘dır. Üretim teknolojisi ile Türkiye’de ender bulunan üretici firmalar arasında yer alır ve Yurt dışında birçok ürünü grubunda ilgi odağı olmaktadır.

  Sorunuzun cevabına gelirsek, DESİ tasarladığı ve üretimi yaptığı ev veya işyeri alarm güvenlik sistemlerini bayi kanalları ile son kullanıcılara hiç bir aylık, yıllık ücretlendirme olmadan son kullanıcıların alarm sahibi olmasına olanak sağlar.

  Telefon Aramalı veya telefon aramasız bir çok alarm sitemi seçeneklerimiz bulunmaktadır. Telefon aramalı alarm sistemlerinde standart paket içeriği ile sabit telefon hattı üzerinden veya GSM hattı üzerinden, alarm paneline kurulum esnasında sizin belirlediğiniz telefon numaraları sisteme kaydedilir. Alarm anından bu telefon numaraları sırası ile otomatik olarak aramaya başlar ve ulaştığı kişiye 10 saniyelik bir sesli mesaj ile alarm durumunu belirtir. Az önce dediğimiz gibi bu alarm sisteminin teknik bir özelliğidir. Bunun için herhangi bir ek ücretlendirme söz konusu olmamaktadır.

  Polis araması veya güvenlik kolluk kuvvetlerini alarm sisteminin direk arama gibi bir işlem söz konusu olmamaktadır. NOT: Diğer alarm sistemleri de direk polis bağlantısı yoktur. (Alarm Takip Merkezi diğer adı ile AHM Alarm Takip Merkezi Bağlantısı ile mümkün olmaktadır.)

  Alarm sistemi polis veya güvenlik kuvvetlerine diğer alarm markaları gibi AHM yani Alarm Haber Merkezi bizimde sistemlerimize entegre edilebilmektedir. (Dilerseniz Polis Araması yaptıra bilirsiniz)

  Peki, bu işlem nasıl olmaktadır. Desi alarm sisteminin direk sizin belirlediğiniz telefonları aramasının ücretsiz bir teknik özelliği olduğunu belirtmiştik. AHM Alarm Haber alama merkezi ile alarm sisteminin çalışma şeklini kısaca anlatmak gerekirse, alarm anından oluşacak arama şekli sesli aramadan çıkarılır sinyalizasyona dayalı kod sistemi ile anlaşmalı AHM ‘ye alarm paneli yönlendirilir. Oluşan olumsuzluk durumundan yani alarm anından AHM de bulunan yetkili operatöre bu durum saniyeler içinde bildirim olarak düşer. AHM de bulunan oparetör durumu değerlendirir ve tarafınıza ve bilgi sunar, size ulaşamadığı takdir de veya sizin bilginiz dışında oluşan bir alarm durumu ise güvenlik kuvvetlerine bilgi verir.

  Genel olarak bütün alarm sistemlerinin güvenlik kuvvetleri ile çalışma şekli böyledir. Bu işlem alarm sistemi ile sizin aranızda kurumsal yapı olarak olan AHM şirketinin aylık veya yıllık bir ücretlendirmesi söz konusu olmaktadır.

  Bilindik bazı alarm firmalarının kendileri zaten AHM olarak hizmet vermektedir. Kendilerinin ürettiği alarm paneli yoktur. Bu tür firmalar alarm sistemini başka markalardan tedarik etmekte ve sizlere alarm sistemi ile hizmet bedelini bir arada 1-2 yıl kontratlı bir şekilde aylık fiyatlandırmaktadırlar.

  Alarm sistemleriniz polisi arıyormu sorusuna cevap verdiğimizi ve sistemin nasıl çalıştığı ile firmamızın kendisi hakkında kısaca bilgi sunduğumuzu düşünmekteyim. iyi günlerde sağlıklı güvenli bir hayat dileriz.

  En iyi cevap

Bir Cevap Yaz

Gözat
Gözat