Bahçe alarm sistemi ve fiyatı hakkında

Soru

Merhaba İstanbul Silivri bölgesinde yazlığım var, yazlığımda evin etrafında çit ile çevrili duvar olmasına rağmen bazı girişimler oldu, bende daha eve ulaşmadan bahçeye giriş olması durumunda hem bahçemi hemde evin koruma altına alabilecek bir sistem aramaktayım. Bu bahçe alarmını evin dört bir tarafına uygulamak istiyorum. Bu alanda nasıl bir alarm sistemi kullanmak gerek, dedektörler dış orta uygunmu?

Cevabız İçin şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar dilerim

Hasan BAYRAM

Çözüldü 0
Gizli Kullanıcı 9 ay 1 Cevap 240 görüntülenme 2

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba:

  Hırsızlık olayları veya müstakil ev çevre korumasında bahçe gibi dış alanlar için uygun özel dedektör çeşitleri ile bahsettiğiniz alanlara alarm sistemi kurulabilmektedir.

  Genelde kullanılan alarm sistemleri dedektörleri iç ortam için tasarlanmış ekipmanlardan oluşmaktadır. Bahçe veya diğer dış ortamlarına uygulanamamaktadır. Bu tür yerlere özel sensör ve dedektörler ile güvenliği sağlamak mümkün olmaktadır.

  Bağ, Bahçe gibi çevre güvenlik sistemi ihtiyaçları için dış ortama uygun alarm sistemleri dedektörleri arasında en yaygın olanı lazer bara diğer adı ile Beam dedektör çeşidi veya dış ortamlar için tasarlanmış özel PIR hareket dedektörleri kullanılabilmektedir.
  Bahçe Alarm Sistemi

  Beam dedektörler konumlandırıldıkları iki nokta arasında bulunan lazer ışınlar yardımı ile görünmez bir elektronik çit, bariyer oluşturmaktadır. Bu iki dedektör arasında lazer bağlantısının herhangi bir kesiti olması halinde alarm paneli tetikler ve alarm sistemi devreye alır. Beam lazer dedetörleri kurulumu, montajı milimetrelik ve santimetrelik ayarlar ile düzgün bir şekilde yapılması gerektiği için alarm sisteminde uzman kişilerce yapılması önemlidir. Ayrıca bu dış ortam dedetörü bütün alarm modellerine entegre edilebilmektedir. En uygun maliyetli sayılabilecek ama kurulumu zahmetli olan, dış ortamlarda ve uzun metrajlı veya metre kareli yerler için ideal çözüm olmaktadır.

  Dış Ortam Pır Hareket Dedektörü

  Dış ortam güvenlik sistemi dedektörleri arasında diğer kullanılabilecek ürün ise dış ortam pır hareket sensörü dedektörü yer almaktadır. Bu özel dedektör cinsi dış çevre şartlarına dayanıklı, rüzgar, yağmur, kar gibi doğal etkilerde ve belirli kilograma kadar evcil veya yabani hayvanlara karşı yanlış alarm vermeden sadece insan ısı ve hareketlerini algılayabilmektedir. Bu özel dış ortam PIR dedektörleri çok sık kullanılmadığı ve üretim teknolojisinin diğer sistemlerden farklı olduğu için alarm ve güvenlik sistemleri alanında en pahalı dedektör sınıfları arasında yer almaktadır.

  Daha fazla bilgi veya fiyatlandırma için bizi aramanızı rica ederiz. iyi günler dileriz.

  En iyi cevap

Bir Cevap Yaz

Gözat
Gözat