Evin içinde olduğumuzda alarmı nasıl kuracağız

Soru

Merhabalar adım mehtap Bakırköy’deki Evime alarm taktırmayı düşünüyorum ama evin içe olduğumda da alarmı kurmak istiyorum, ben evin içinde olduğumda içerideki dedektör beni görmeyecek mi, evin içinde olduğumda alarmı kurdum ve sonra su içmek için gece kalktığımda alarm çalmaya başlamayacak mı, gecenin yarısı o ses ile  komşularımızda rahatsız etmek istemiyorum. Bu konu hakkında bilgi rica edeceğim.

Çözüldü 0
Gizli Kullanıcı 12 ay 1 Cevap 215 görüntülenme 1

Cevap ( 1 )

 1. Merhabalar:

  Alarm sistemlerimizde genellikle farklı senaryolara göre kurulum seçenekleri mevcut. Biz bu kurulum seçeneklerine özel kurulum modları olarak adlandırıyoruz.

  Alarm Sisteminde Özel Kurulum Nedir.
  Özel kurulum daha önceden belirlenen bir dedektör ve sensörü geçici olarak uzaktan kumanda veya şifre panelinden devre dışı bırakma işlemidir.

  Desi Alarm sistemlerinde 3 farklı kurulum işlemi yapabilmektesiniz.
  1. Tam kurulum
  Bütün dedektör ve sensörlerin devrede olduğu kurulum işlemidir,
  Not: Alarm sistemi devreye alındıktan itibaren mekandan çıkılmalıdır.

  2. 1.Özel kurulum modu
  Daha önceden belirlen dedektör veya alarm sensörünün birini veya bir kaçını devre dışı bırakma işlemidir. İstenen dedektörler devrede kalır, istenmeyen dedekörler devre dışı kalır.
  Not: Genelde 1. özel kurulum moduna biz ev içi kurulum modu diyebiliriz.

  Örnek vermek gerekirse evinizin kapısında bir manyetik dedektör, eviniz salonunda ve koridorunda birer PIR hareket sensörü olduğunu farz edelim. 1. özel kurulum modunda alarmınızı evin içindeki koridor ve salonunda hareket PIR sensörlerini devre dışı olacak şekilde programlayabiliriz. Siz bu kurulum işlemini uzaktan kumanda ve şifre paneli üzerinden rahatlıkla gerçekleştire bilmektesiniz. 1. özel kurulum moduna yani ev içi kurulum işlemi aktif ettiğiniz anda evin içindeki bütün PIR hareket sensörleri devre dışı kalacak, sadece giriş kapısına bağlı dedektör devrede olacaktır. evin içinde rahatlıkla dolaşma imkanına sahip olabilirsiniz.

  2. 2.Özel kurulum
  Diğer kurulum işlemlerinden Daha farklı olacak şekilde belirlen dedektör veya alarm sensörünün birini veya bir kaçını devre dışı bırakma işlemidir. İstenen dedektörler devrede kalır, istenmeyen dedektörler devre dışı kalır.
  Not: 2. özel kurulum moduna biz gece kurulum modu diyebiliriz.

  Yine örnek vermek gerekirse, Bu sefer sadece eviniz içindeki koridorda bulunan PIR hareket sensörlerinin iptal edebiliriz. 2. özel kurulumun yani gece modunun avantajı şudur. Gece kurulumunda alarmınızı aktif ettiğinizde, evinizin kapısındaki dedektör ile evin salondaki PIR hareket dedektörü devre olacak, Koridordaki PIR hareket sensörü devre dışı kalacaktır. Siz yatak odasından gece uyandığınızda salon harici istediğiniz yere koridordan geçerek ulaşabileceksiniz. Koridordaki sensör sizi algılamayacaktır. Salon ve kapınızdaki dedektör devrede kalacaktır.

  Cevap biraz uzun oldu ama umarım sorunuza yeterince açıklık getire bilmişizdir. İyi günlerde güvenle kalın..
  Daha fazla bilgi için bizi 0212 647 80 81 veya 0216 575 12 12 nolu telefonlarda arayabilirsiniz.

  En iyi cevap

Bir Cevap Yaz

Gözat
Gözat